Witaj na finanse.nowy-biznes.com ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 183
Najnowszy użytkownik: watchsss
Ostatnio czytane
Czym jest dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
Najlepsze konto firmowe, święty Graal przedsiębiorców
Czym są kredyt dla nowych firm?
Czym są granty?
Czym jest kredyt na start?
Czym są fundusze europejskie?
Czym jest zdolność kredytowa?
Dofinansowanie z PFRON
Czym jest dofinansowanie dla firm?
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?
Co znajdziemy pod frazą "kalkulator działalność gospodarcza"?
Sprawne finansowanie rozwoju firmy
Czym jest kredyt dla firm?
Czym są kredyty dla firm?
Czym jest finansowanie przedsiębiorstw?
Czym jest symulacja kredytu?
Jest to symulacja komputerowa tworzona na potrzeby banku oraz osoby wnioskującej o przyznanie konkretnego kredytu gotówkowego. Symulacja przeprowadzana jest przy pomocy programu komputerowego, dostosowanego do tego rodzaju operacji. Symulacja kredytu stanowi zabezpieczenie dla banku, kiedy daje on pożyczkę osobom nie związanym z bankiem lub tez pożyczki przekraczające pewne kwoty gotówkowe.

Kto przeprowadza badanie takie jak symulacja kredytu? Przede wszystkim pracownicy banku, najczęściej obecni w biurach informacji kredytowej. Posiadają oni specjalistyczne programy komputerowe, których zadaniem jest proste wyliczenie możliwości kredytowych orać określenie, w jakim czasie dany kredyt zostanie spłacony. Finalna informacją jest to, czy dla banku pożyczka jest opłacalna oraz czy kredytobiorca jest w stanie samodzielnie spłacić kredyt w określonych przez bank ramach. Aby przeprowadzić operacje takie jak symulacja kredytu niezbędne jest wykorzystanie informacji dotyczących zarobków osoby czy osób wnioskujących o kredyt. Pracownicy banku są zobowiązani pozostawić dla siebie szczegółowe informacje dotyczące kredytowania i przedstawiać jedynie te dane, które są istotne punktu widzenia kredytobiorcy. Symulacja kredytu to działanie pozwalające określenie sensowności przyznawanego kredytu. każdy bank przeprowadza swoje własne symulacje, oparte na wewnętrznych zasadach kredytowania oraz stopach oprocentowania kredytu.

Czy symulacja kredytu jest potrzebna? Z punktu widzenia konkretnego banku - tal. Daje to możliwość sprawdzenia, czy kredytobiorca jest w stanie spłacić


zaciągnięty kredyt w określonym przez bank terminie. Taka sytuacja pozwala teina zapoznanie się z możliwościami kredytowymi wnioskujących. Na podstawie tych informacji bank podejmuje ostateczną decyzje o przyznaniu kredytu, bez względu an jego kwotę. O tym, czy tego rodzaju operacje są potrzebne istnieje wiele spornych dyskusji Wiele osób uważa, iż symulacje zamykają wielu osobom drogę do finansowania ważnych rzeczy, np. mieszkania.

Temat symulacja kredytu jest bardzo kontrowersyjny, szczególnie w przypadku osób młodych, które niejednokrotnie nie mieszczą się ze swymi zarobkami w ramach ujętych programami symulacji. Działania takie jak symulacja kredytu może doprowadzić nawet do sytuacji, w której młodzi ludzie nie dostaną kredytu nigdzie, pomimo, iż jest im on potrzebny do zakupienia niezbędnych środków dożycia czy tez mieszkania. Wiele symulacja kredytu jest obarczonych pewnymi “widełkami” wynika to przede wszystkim z kredytowania w obcych walutach. W takich sytuacjach często osoby pragnące zaciągnąć kredyt stawiane są w bardzo niewygodne sytuacji. Wiele banków nie odchodzi od działań takich jak symulacja kredytu - wynika to z wewnętrznych obostrzeń konkretnych banków. Polski rząd pragnie nieco rozluźnić tę sytuację, jednak w przypadku banków komercyjnych, których zadaniem i celem jest samodzielne zarabianie na siebie nie jest to sensowne – niestety, instytucje takie samodzielnie ustalają zasady kredytowania osób prywatnych.
Inne informacje finansowe
Czym jest symulacja kredytu?
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
Ostatnio dodane
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?
Czym jest finansowanie przedsiębiorstw?
Najlepsze konto firmowe, święty Graal przedsiębiorców
Sprawne finansowanie rozwoju firmy
Dofinansowanie z PFRON
Najczęściej czytane
Co znajdziemy pod frazą "kalkulator działalność gospodarcza"?1905
Czym jest finansowanie przedsiębiorstw?1828
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?1791
Dofinansowanie z PFRON1786
Projekty unijne1775
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2010 finanse.nowy-biznes.com | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl