Witaj na finanse.nowy-biznes.com ! Zarejestruj się aby w pełni korzystać z naszych usług!

Aktualnie online
Gości online: 1

Użytkowników online: 0

Łącznie użytkowników: 183
Najnowszy użytkownik: watchsss
Ostatnio czytane
Czym są dotacje unijne 2015
Czym jest symulacja kredytu?
Czym jest dofinansowanie dla firm?
Dofinansowanie z PFRON
Czym jest kredyt na start?
Czym jest kredyt na rozwój firmy?
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?
Czym są granty?
Czym są kredyt dla nowych firm?
Projekty unijne
Czym są dofinansowania unijne?
Czym jest kredyt obrotowy?
Czym jest biuro informacji kredytowej?
Czym są fundusze unijne?
Czym jest dofinansowanie na rozpoczęcie działalności gospodarczej?
Czym jest kredyt obrotowy?
Kredyt obrotowy to doskonała szansą na finansowanie dotychczasowej działalności danej firmy,s szczególnie w przypadku, kiedy odnotowuje ona znaczny spadek przychodów. Kredyt obrotowy może zostać przeznaczony przede wszystkim na finansowanie wypłat i wynagrodzeń dla pracowników. Kredyt obrotowy jest wygodną formą dla wielu przedsiębiorców, należy jednak uważać na to, aby nie był on powielany i nie stał się metodą na funkcjonowanie firmy.

Kredyt obrotowy jest najczęściej wydawany przez komercyjne banki. Zanim jednak firma będzie mogła dysponować kredytowanymi środkami na swoim koncie pracownik banku bardzo uważnie musi przyjrzeć się nie tylko kondycji finansowej firmy,ale również rokowaniom na kolejne miesiące. Dzięki temu bank może ubezpieczyć się przed nierzetelnymi firmami oraz ewentualnymi stratami, które poniesie na naliczaniu odsetek. W wieli przypadkach kredytowanie firmy jest związane wyłącznie z finansowaniem bieżącym. Wielu przedstawicieli firm jest jednak nieodpowiedni przygotowana więc i kredytowanie zapętla się, wciągać firmę poważne długi.

Kredyt obrotowy jest przeznaczany na dofinansowanie kolejnych miesięcy działalności firmy. Dla wielu mikroprzedsiębiorstw jest to jedyna forma zapewnienia płynności finansowej danej firmy. Kredytowanie kolejnych inwestycji polega przede wszystkim na nabywaniu nowych urządzeń produkcyjnych oraz rozwijaniu tym samym działalności firmy. Dla wielu firm kredyt obrotowy to również szansą na zwiększenie swojej produkcji, co w sytuacji silnego popity jest bardzo pozytywnym zjawiskiem. Nie ma jednak


możliwości określanie, czy ta podaż faktycznie będzie miała miejsce. Kredyt obrotowy z pewnością może dawać poczucie zabezpieczenia. Dla wielu firm kredyt obrotowy stanowi świetny sposób na przetrwanie zapaści gospodarczej, która od czasu do czasu dotyka praktycznie każdą branże - od spożywczej, aż po komputerową. Mimo tego, wiele banków ostrzega, iż branie takich kredytów jak kredyt obrotowy może wiązać się z silnymi niedogodnościami, szczególnie w przypadku, kiedy kryzys gospodarczy się przedłuża. Kredyt obrotowy może zostać wystawiony na konkretną kwotę - bardzo ważne jest, aby jego wysokość dopasować do faktycznych oczekiwań i potrzeb finansowych danego przedsiębiorstwa. Zaciągnięcie znacznie większego kredytu zakończy się spłacaniem znacznie większych odsetek. Kredyty obrotowe są dobre dla firm, które posiadają plany finansowe na kolejne miesiące, a sama pożyczka jest jedynie dodatkowym wsparciem.

Co należy zrobić, aby otrzymać kredy obrotowy? Konieczne jest spełnienie konkretnych wymagań - wiele banków ustala swoje wewnętrzne zasady przyznawania kredytów dla firm. Wiele banków pragnie poznać dotychczasowe zobowiązania kredytowe firmy,d dlatego należny wykazać wszelkie zaciągnięte wcześniej kredyty orz terminowość ich spłacania. Kredyt obrotowy jest zależny także od aktualnej sytuacji finansowej danej firmy. Bank ma całkowite prawo pytać, na co zaciągany jest kredyt obrotowy. Ważne jest przedstawienie wszystkich dokumentów wymaganych od przedstawiciela banku. To jedyna szansą na otrzymanie kredytu.
Inne informacje finansowe
Czym są kredyty dla firm?
Czym jest kredyt obrotowy?
Czym jest kredyt dla firm?
Czym jest biuro informacji kredytowej?
Czym są kredyt dla nowych firm?
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Reklama
Meta Tagi
Ostatnio dodane
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?
Czym jest finansowanie przedsiębiorstw?
Najlepsze konto firmowe, święty Graal przedsiębiorców
Sprawne finansowanie rozwoju firmy
Dofinansowanie z PFRON
Najczęściej czytane
Co znajdziemy pod frazą "kalkulator działalność gospodarcza"?1905
Czym jest finansowanie przedsiębiorstw?1828
Konkretnie: ile kosztuje załozenie firmy?1791
Dofinansowanie z PFRON1785
Projekty unijne1775
Agencja reklamowa NPROFIT| tel. 784071764| Reklama | Kontakt
Copyright 2010 finanse.nowy-biznes.com | Projekt i wykonanie www.Geneoo.pl